Ana Sayfa TEKNOLOJİ Power Bankli Apple Dalgası

Power Bankli Apple Dalgası

Çinli teknoloji devi Huawei'nin Apple iPhone XS almak için kuyruğa girenlere power bank dağıtması teknoloji gündemine bomba gibi düştü. Firma Apple ile böyle dalga geçti.

1
0
Paylaş

12 Eylül’de Apple tarafından gerçekleştirilen lansman ile birlikte 3 yeni iPhone modeli tanıtıldı Tanıtılan modeller kısa süre içerisinde her yıl olduğu gibi Apple fanatiklerini harekete geçirdi. Yeni telefonları satın almak isteyen teknoloji düşkünleri, ülkelerinde satışa çıkacak olan ürünler için sabırsızlıkla beklerken ilk dağıtım noktalarından birisi olan Singapur’da Apple mağazalarının önünde kuyruklar oluştu. Yeni iPhone modellerinden XS ve XS Max’i satın almak isteyen kuyruktaki insanlara ise Huawei’den hem bir jest hem bir dalga geldi. Kuyrukta bekleyenlere power bank dağıtan Huawei, Apple cihazların yetersiz batarya ömrüne atıfta bulundu.

BATARYA HACMİNE SERT ELEŞTİRİ

Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei, Singapur’da iPhone’un yeni modellerini satın almak üzere kuyruğa girenlere power bank dağıtarak, ambalaj üzerine “buna ihtiyacın olacak” ibaresini ekledi. Tanesi yaklaşık olarak 371 TL’ye denk gelen power bankler ile Apple’ın batarya ömrünün yetersiz olduğuna dikkat çekmek istendiği düşünüldü.

iPhone modellerinin en yenisi XS ve XS Max’in batarya ömrü sırasıyla 2 bin 658 mAh ve 3 bin 174 mAh iken, Huawei’nin en gü.çlü cihazlarından P20 Pro’da 4 bin mAh kapasitesinde batarya bulunuyor.

Bu gönderme karşısında yapılan yorumlardan birisi ise güç kullanımlarının farklı olmaları nedeniyle iPhone’ların seviyesi yeterli iken Huawei Pro’nun 4 bin mAh ile ancak yeterli enerjiye sahip olabildiği yönünde oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here