Ana Sayfa GÜNDEM O Suç Örgütüne 33 Gözaltı

O Suç Örgütüne 33 Gözaltı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen Adnan Oktar suç örgütüne yönelik soruşturmada 33 şüpheli hakkında daha gözaltı kararı verildi. Operasyon sürüyor.

2
0
Paylaş

Adnan Oktar grubuna yönelik geçtiğimiz aylarda geniş çaplı bir operasyon düzenlenmişti. Düzenlenen operasyonlarda örgütün en tepesindeki isim Adnan Oktar gözaltına alınmıştı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında 33 şüpheli için gözaltı kararı verildi. Hakkında gözaltı kararı verilen o isimler arasında Adnan Oktar’ın ağabeyi Kenan Oktar’ın da bulunduğu ifade ediliyor.

33 şüphelinin gözaltına alınması için eş zamanlı baskınlar düzenlendi. Yapılan operasyonların neticesinde 14 şüphelinin gözaltına alındığı belirtiliyor. Firari 19 kişinin bulunması için çalışmaların sürdüğü belirtilmekte.

İlk Operasyonda 167 Kişi Gözaltına Alınmıştı

Televizyon ekranlarında sık sık yer alan Adnan Hoca lakaplı Adnan Oktar, örgüt lideri olarak tanımlanmış ve gözaltına alınmıştı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı talimatı ile 187 kişiden 183’ü emniyet işlemleri sonrası adliyeye sevk edilmişti. Savcılık, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, cinsel istismar ve cinsel saldırı suçlamalarından sanıklar için iddianame hazırlamıştı.

Hakim karşısına çıkarılan şüphelilerden 40’ının tutuklanmasına karar verilmişti. Tutuklanarak cezaevine gönderilen şüpheliler arasında örgüt lideri Adnan Oktar da vardı. Oktar, çıkartıldığı mahkemede suçlamaları reddetmişti ve suçlamaların İngiliz derin devleti oyunu olduğunu iddia etmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here