Ana Sayfa TEKNOLOJİ Nokia 8 Kullanıcılarına Üzücü Haber

Nokia 8 Kullanıcılarına Üzücü Haber

Nokia 8 kullanıcılarına geçtiğimiz günlerde Android Pie güncelleme müjdesi verilmişti. Firma, gelecek güncellemenin beklenenden daha geç yayınlanacağını duyurdu.

0
0
Paylaş

Android Pie güncellemesinin ilk geleceği telefonlar arasında Nokia 8’in olacağı iddia edilmişti. Teknoloji yazarları da Nokia’ya bu konuda övgüler yağdırmıştı. Güncelleme konusunda kullanıcılarını ayrıcalıklı tutan firmanın, Pie 8.0 güncellemesini beklenenden daha geç yayınlayacağı ortaya çıktı.

Aralık ayının ilk haftasında yayınlanması kesin gözüyle bakılan güncellemenin bir süre daha gecikeceği ortaya çıktı. Nokia 8 Sirocco’da nasıl bir politika izleneceğiyle ilgili ise büyük bir belirsizlik söz konusu. Ancak teknoloji yazarları, Nokia 8’e güncelleme geldikten sadece birkaç gün sonra Sirocco’ya da güncelleme geleceğini konuşuyor.

Kısa Sürece 8.1 Güncellemesini Aldı

Nokia, geçtiğimiz yıl Eylül ayında piyasaya sürdüğü Nokia 8 cihazını 7.1.1 güncellemesiyle piyasaya sundu. Ancak çok kısa bir süre sonra Android 8.1 Oreo güncellemesiyle kullanıcılarını şaşırtan firma, yeni büyük güncelleme hazırlığında. Pie 8.0 güncellemesinde özellikle de yapay zeka eklentilerinin mevcut olması, akıllı telefon kullanıcılarını heyecanlandırmış durumda.

En büyük Android üreticisi Samsung’un aksine güncelleme konusunda böylesine bonkör davranan Google, kullanıcılarını bir süre daha bekletecek. Teknoloji severlerin merak ettiği bir diğer nokta ise güncelleme ile akıllı telefon arasındaki uyum oldu. Tabii bunu da cihaza güncelleme gelene kadar öğrenmek mümkün olmayacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here