Ana Sayfa GÜNDEM Minik Seda’nın Komşusu Tutuklandı

Minik Seda’nın Komşusu Tutuklandı

Güvenlik güçlerince günlerdir didik didik aranan Kars’ın Kağızman ilçesindeki Sedanur Güzel ile ilgili gelişmeler yaşanıyor. Güzel’in komşusu bugün tutuklanarak cezaevine gönderildi.

0
0
Paylaş

16 Eylül Pazar gününden itibaren 9 yaşındaki minik Sedanur’un kaybolmasıyla ilgili büyük bir çaba gösteriliyor. Olaya ilişkin yapılan detaylı incelemeler sonucunda tutuklamalar ve sorgu işlemleri gerçekleştirildi. Minik Güzel’in kaybolmasıyla ilgili Güzel’in komşusunun ifadesi alınmıştı. Olayla ilgili olduğu öne sürülen kişi ifadesi alındıktan sonra yoğun güvenlik önlemiyle Kağızman Adliyesi’ne sevk edildi.

Tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen zanlı, güvenlik güçlerine çelişkili ifadeler verdi. Şüphelinin aynı zamanda evrakta sahtecilik yaptığına hükmedildi ve tutuklanarak cezaevine gönderildi.

4 Gündür Arama Çalışmaları Sürüyor

Minik Sedanur’un bulunabilmesi için İl Jandarma Komutanlığı, AFAD ve pek çok ekip büyük bir çaba sarf ediyor. Kars Valisi minik Güzel’in kaybolmasıyla ilgili ciddi bir ekibin oluşturulduğunu ve takviyelerin yapıldığını dile getirdi. Köy içerisinde kaybolma ihtimalinin çok düşük olduğunu ifade eden Vali Rahmi Doğan, şüphelilerle ilgili incelemelerin sürdüğünü söyledi.

Gözaltına alınan şüpheliyle ilgili konuşan Vali Doğan, zanlının sahte kimlikle gezdiğini duyurdu. Şüphelinin olayla ne kadar bağlantılı olduğunun bilinmediğini paylaşan Doğan, çalışmaların devam ettiğini vurguladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here