Ana Sayfa TEKNOLOJİ İnternet Sonrası İzleme Oranı Düştü

İnternet Sonrası İzleme Oranı Düştü

Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan araştırmalara göre, son 2 yıldaki internet reklamları televizyonu geride bıraktı. İnternetin televizyona karşı galip gelmeye başladığı görülüyor.

0
0
Paylaş

2016 yılında televizyon reklam satışları 71,29 milyar dolara ulaşmıştı. Son yapılan araştırmalar neticesinde, yeni yılda bu rakam 70,22 bandında seyretti. Yapılan araştırmaların sonucunda, son 10 yılda televizyon reklam satışlarında ilk kez düşüş yaşandığı kanısına varıldı.

Televizyon reklamlarındaki bu düşüşe karşın, intenet reklamlarında ise yüzde 35’lik artış yaşandığı belirtiliyor. 2017 yılı baz alındığında intenet reklamlarının, televizyona üstün olduğu iddia ediliyor. Aynı firma, 2018 yılında dijital reklam satışının yıl sonuna kadar 107,3 milyar dolara ulaşacağını tahmin etti. Televizyondaki rakamın ise yüzde 0.5’lik bir gerilemeyle 2018 yılını tamamlayacağı ön görülmekte.

Yabancı Dizi Platformlarına Yönelim Arttı

İntenette mevcut olan dizi kanallarına eğilim olduğu ve gençlerin televizyon izleme süresinin düştüğüne işaret dildi. Son yapılan araştırmalara göre televizyon izleme oranı 18-34 yaş aralığında yüzde 13 düştü. Geçtiğimiz yılda ise bu rakam yüzde 10 bandındaydı.

Pek çok kişi kablolu ve uydu televizyonu aboneliklerini iptal ederek intenet üzerinden dizi-film izlemeye başladı. Çünkü izleyiciler kendi izleyeceği dizileri ve filmleri rahatlıkla seçebilme avantajını yakalayabiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here