Ana Sayfa DÜNYA Gazeteci Cinayetinin Faili İade Edildi

Gazeteci Cinayetinin Faili İade Edildi

Bulgar gazeteci Viktoria Marinova’nın tecavüz edildikten sonra boğularak öldürüldüğü ve cinayet failinin Almanya’da gözaltına alındığı açıklanmıştı. Almanya, katil zanlısını Bulgaristan’a iade etti.

0
0
Paylaş

Bulgar gazeteci Viktoria Marinova öldükten sonra cinayet zanlısı 20 yaşındaki Bulgar vatandaş Almanya’da gözaltına alınmıştı. Olayın ardından Bulgaristan’da yetkililer Almanya’dan katil zanlısının iadesini talep etmişti. Bulgaristan İçişleri Bakanlığı, katil zanlısının Bulgaristan’a döndüğünü açıkladı.

6 Ekim günü Bulgar gazeteci Marinova’nın cansız bedeni Rusçuk kentinde bulunmuştu. Yapılan sağlık tetkikleri sonucunda Marinova’nın tecavüze uğradığı ve boğularak öldürüldüğü kamuoyuna duyurulmuştu. Almanya’da göz altına alınan katil zanlısı, Marinova ile tartıştıktan sonra dövüp çalılıklara attığı ifadesini vermişti. Fail, Marinova’yı öldürmediğini ve tecavüzle ilgisi olmadığı savunmasını yapmıştı.

Savunmanın üzerine Bulgar yetkililer, ellerinde somut delillerin olduğunu ve zanlının yargılanacağını kaydetmişti. Bulgaristan’da soruşturmayı yürüten savcılık, şüphelinin tecavüz ve kasten adam öldürme suçundan yargılanacağı paylaşıldı.

AB Paraları Kötüye Kullanılıyor İddiası

Gazeteci cinayetinin sır perdesi aralanmaya çalışılıyor. Maronova’nın kısa bir süre önce Avrupa Birliği’nden gelen paraların politikacılar tarafından kötüye kullanıldığı iddiasıyla bir mülakat yayınladığı iddia ediliyor. İşlenen cinayetin de bu olayla ilgili olup olmadığı araştırılıyor.

Bulgar yetkililer bu iddialar üzerine, Marinova’nın çalışmaları ile akıbeti arasında bir bağlantı olmadığını açıkladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here