Ana Sayfa GÜNDEM FETÖ Operasyonu Tamamlandı

FETÖ Operasyonu Tamamlandı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın FETÖ’ye yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında halen görevde olan ve ihraç edilenlerin yer aldığı 20 kişi gözaltına alındı. 37 kişinin hakkında da yakalama kararı çıkarıldı.

1
0
Paylaş

Güvenlik güçleri İstanbul merkezli terör örgütü FETÖ’ye yönelik operasyon düzenledi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında yakalama kararı çıkarılan 37 kişiden 20’si gözaltına alındı. Bu bağlamda güvenlik güçlerinin Gaziantep ve Sakarya’da da örgüt üyelerine yönelik baskınları sürdürdüğü hatırlatılıyor.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen operasyonlar kapsamında gözaltına alınanlar arasında 4 üniversitede görev yapan isimlerin olduğu öğrenildi. Bu anlamda İstanbul Üniversitesi, Gelişim Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nde görev alan bazı isimlerin olduğu ifade ediliyor.

Hakkında yakalama kararı çıkarılan isimlerin 14’ünün hali hazırda çıkarılmış kanun hükmünde karaname ile ihraç edildiği belirtiliyor. Kalan 23 ismin ise halen görev başında olduğu aktarılıyor.

Firariler İçin Arama Çalışmaları Sürüyor

Aranan şüphelilerin terör örgütünün haberleşme uygulaması olan ByLock’u kullandıkları öğrenildi. Görevliler, gözaltına alınan 2 şüphelinin ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldığını kamuoyuna duyurdu. Kartal’daki adliyeye sevk edilen 18 zanlı için de çalışmaların sürdüğü vurgulandı.

Örgüt içi haberleşmeyi sağlayan ByLock programını kullanan 17 kişi için de arama çalışmalarının sürdüğü bilgisi paylaşıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here