Ana Sayfa GÜNDEM FETÖ Davasında Kritik Gelişmeler Yaşandı, Nazlı Ilıcak Serbest Kaldı

FETÖ Davasında Kritik Gelişmeler Yaşandı, Nazlı Ilıcak Serbest Kaldı

15 Temmuz 2016'da gerçekleşen darbe girişiminde, FETÖ'nün medya yapılanmasında adı geçen üç kritik isim için yeniden yargı süreci gerçekleşti. Yargıtayın Nazlı Ilıcak hakkındaki müebbet hapis kararını bozmasının ardından, yeni karar gündeme oturdu.

11
0
Paylaş

Türkiye’nin karanlık gecelerinden birisi olarak kabul edilen 15 Temmuz’da darbe girişimini gerçekleştiren FETÖ’nün çeşitli kollarına mensup birçok isim yargı karşına çıkarılmıştı. Müebbet hapis kararlarının verildiği yargı sürecine ilişkin duruşmalar devam ederken, bir yeni karar gündemde yankı uyandırdı. Darbe girişiminde ismi geçen gazeteciler Ahmet Altan, Prof. Dr. Mehmet Altan ve Nazlı Ilıcak ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla yargılanıyorlardı ancak bu karar yargıtay tarafından bozuldu.

Yeniden Yargılamada Kritik Gelişme

Yargıtayın ağırlaştırılmış müebbet hapis kararını bozmasından sonra gazeteci Ahmet Altan için 10 yıl 6 ay hapis cezası kararı yeniden yargılama ile kesinleşti. Altan, tutuklulukta geçirdiği göz önünde bulundurularak tahliye edilirken benzer karar Ilıcak için de çıktı. Örgüte dahil olmayan fakat bilerek yardım suçuyla yargılanan Nazlı Ilıcak’ın cezası ise 8 yıl 9 aya indirilirken, adli kontrolle tahliye edilmesi kararı verildi. Gazeteci Mehmet Altan da yeniden yargılama sonrasında beraat etti.

Ilıcak’a Sıcak Karşılama

Yeniden yargılama sonrasında adli kontrol şartıyla serbest kalan Nazlı Ilıcak’ın cezaevinden ayrılışında sıcak karşılama dikkat çekti. Yargının kararı ardından mahkum edildiği Bakırköy Kadın Tutukevi’nden saat 23:00 sularında çıkışı gerçekleşen Ilıcak, aile yakınları tarafından karşılandı. Abisi Ömer Çavuşoğlu ve oğlu Mehmet Ali Ilıcak, Nazlı Ilıcak’ı karşılayanlar arasındaydı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here