Ana Sayfa GÜNDEM Düğünde başlayan kavga, iki grubun çatışmasına dönüştü

Düğünde başlayan kavga, iki grubun çatışmasına dönüştü

Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde dün bir kahvehaneye silahlı saldırı düzenlenmişti. Saldırıda 11 kişi yaralanırken, olayın nasıl başladığı ve neden devam ettiğiyse bugün açıklık kazandı. Olay ile ilgili soruşturma sürüyor.

3
0
Paylaş

Edine’nin Uzunköprü ilçesinin Çöpköy mahallesi dün bir silahlı saldırıyla sarsılmıştı. Mahallenin kahvehanesine 3 kişinin silahlı saldırıda bulunması, ilçece paniğe yol açarken saldırı sırasında mekanda bulunan 11 kişi yaralanmıştı. Yaralanan kişiler hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınırken, olayla ilgili olarak emniyet görevlileri geniş çaplı soruşturma başlatmıştı.

Savcılık serbest bırakmıştı

Uzunköprü ilçesinde aralarında geçmişe dayanan sorun nedeniyle, 16 Kasım’da karşılaştıkları düğünde tartışmaya girişen M.A. ve C.D., düğün yerinde kavga etmiş ve C.D. muşta kullanarak M.A.’ya yumruk atmıştı. M.A.’nın şikayeti üzerinde gözaltına alınan C.D. aynı gün savcılık tarafından ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılmıştı. M.A. ise muştalı yumruk sonrasında yüzündeki yara için Uzunköprü Devlet Hastanesi’nde 12 dikiş attırmak durumunda kalmıştı. Düğünde başlayan bu kavga, bir gün sonra kanlı bitti.

Serbest Kalınca Silaha Sarıldı

C.D., savcılık tarafından ifadesi alınıp serbest bırakılında, arkadaşları E.D., B.B. ve H.T. ile M.A.’nın bulunduğu kahvehaneye gitti. Kahvehane önünde toplanıp ellerindeki tüfeklerle mekana rastgele ateş etmeye başlayan dört kişilik grup, 11 kişiyi yaraladı. İlçede korku yaratan olay sırasında tüfeklerden çıkan saçmaların isabet ettiği 11 kişi Uzunköprü Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, 11 kişinin de durumunun iyi olduğu haberi yüreklere su serpti. Olayın sorumluları olan C.D., H.T., B.B. ve E.D. ise gözaltına alındılar. Şüphelilerin soruşturmaları devam ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here