Ana Sayfa EKONOMİ Cumhuriyetin Yıldönümüne Özel Açılış

Cumhuriyetin Yıldönümüne Özel Açılış

Dünyanın en büyük havalimanı yeni İstanbul Havalimanı Cumhuriyet’in 95. Yıldönümünde açıldı. İşte yeni havalimanıyla ilgili merak edilen bütün detaylar.

0
0
Paylaş

29 Ekim günü açılan yeni havalimanının ismi büyük bir merak konusu oldu. İstanbul Havalimanı olarak açıklanan yeni havalimanı, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük yatırımlarından. 80 km’yi aşkın bir büyüklüğe sahip İstanbul Havalimanı’na metro, hızlı tren, otobüs ve diğer özel araçlarla ulaşım yapılabilmekte.

18 farklı hattan 150 otobüs ile ulaşım sağlanabilmekte ve şehir merkezinden havalimanına yolcu taşıyacaklar. 2019 yılının sonundan itibaren hizmete açılacak yeni havalimanı 6 istasyona sahip. 27 kilometre uzunluğundaki Yeni Havalimanı metrosu ise 2020 yılında vatandaşın kullanımına açılacak.

660 Taksi Çalışacak Duruma Göre Artırılacak

İstanbul Havalimanına taksi hizmetleri konusunda da Taksiciler Kooperatifi ile anlaşmaya varıldı. 660 taksinin havalimanına ulaşım hizmeti vereceği yönünde mutabık kalındığı ve duruma bağlı olarak taksi sayısının artırılabileceği konuşuldu. Ancak en kolay ulaşımın üçüncü köprü üzerinden sağlanacağı belirtiliyor. Yeni havalimanının otopark kapasitesi ise aynı zamanda 40 bin olarak açıklandı. Özel araç ile İstanbul Havalimanı’na gitmek isteyen vatandaşlar için 30 Aralık 2018 tarihine kadar köprü geçişi ücretsiz. Uygulamaların kolaylaşması için paylaşımlı araçların da İstanbul sokaklarında yer alacağı iddia ediliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here