Ana Sayfa EKONOMİ Coca-Cola’nın Kalesi Koltuğu Bırakıyor

Coca-Cola’nın Kalesi Koltuğu Bırakıyor

Coca-Cola’da 40 yılı aşkın süredir Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan muhtar Kent, görevi devrediyor. Kent’in 2019’un Nisan ayında emekli olmayı planladığı öğrenildi.

0
0
Paylaş

1978 yılında Coca-Cola’da çalışmaya başlayan Muhtar Kent, 40 yılı aşkın Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktaydı. New York Times gazetesinde Coca-Cola’da iş ilanı gördüğünü söyleyen Kent, iş görüşmesi için Atlanta’ya gittiğini anlattı. 2019 yılında görevi bırakacağını hatırlatan Kent, başarının garanti olmadığını dile getirdi.

Firmanın sağlıklı bir yapıda olduğunun altını çizen Kent, 1970 yılından beri pek çok sıkıntının devam ettiğini anlattı. Kent, diyet kola icat edilmediği zamanlarda Coca-Cola’nın çağın gerisinde kaldığı iddialarının yapılan çalışmalar sayesinde asılsız olduğunun gösterildiğini kaydetti.

Tasarruf Modeli Oluşturuldu

Franchise iş modelinin önemini anlatan Kent, teşvik modeli yaratıldığını ve yılda 4 milyar dolar tasarruf edildiğini kaydetti. Pazarlanan ürün sayısının 4 bin 100’e çıktığını konuşan Kent, Coca-Cola’da yeni CEO James Quincey’e de başarılar diledi.

Quincey’in çok başarılı bir isim olduğunu anlatan Kent, başarının hiçbir zaman garanti edilemeyeceğini paylaştı. 40 yıldır üzerine düşen görevi yaptığını kaydeden Kent, iş ortakları ve yönetim kurulu üyelerine de teşekkür etmeyi ihmal etmedi.

James Quincey, Coca Cola’nın Yönetim Kurulu Başkanı olan 14. isim olarak tarihe geçecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here