Ana Sayfa DÜNYA Büyük Yangına Son Müdahaleler

Büyük Yangına Son Müdahaleler

Eyaletin kuzeyini etkisini alan tarihin en büyük yangını olarak nitelendirilen Camp yangını söndürüldü. Yangın sonucunda 85 kişi hayatını kaybetti.

0
0
Paylaş

Kalifoniya eyaletinin kuzeyinde çıkan Camp yangını nihayet kontrol altına alındı. Personelin yoğun çabaları sonucunda 2 kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı. 2 kişinin daha cansız bedenine ulaşılmasıyla bölgede yaşanan can kaybı 85 olarak açıklandı. Yangında 251 kişinin kaybolduğu belirtiliyor. Kaybolan kişilerden haber alınamadığı belirtiliyor ve can kaybının artabilme ihtimalinin olduğu konuşuluyor.

8 Kasım günü başlayan yangın, 14 bin evi, 514 iş yerini ve 4 bin 265 binayı talan etti. Yangın sonucunda toplam 620 km’lik alanın kül olduğu açıklandı. Açıklanan bu rakam, Chicago kentinin neredeyse yüzölçümü kadar.

Ay Sonundan Önce Söndürülmesi Beklenmiyordu

Geçtiğimiz ayda da ortaya çıkan Mendocino Complex yangını felakete yol açmıştı. 117 bin 639 hektarlık alanın kül olması ülkede şoka yol açmıştı. Califonia Orman Koruma ve Yangın Departmanı, güçlü rüzgar ve düşük nem oranının yangının kontrolünü zorlaştırdığını duyurmuştu. 75 binanın kül olduğu yangında çok sayıda insan tahliye edilmişti.

Aynı tarihlerde kuzeyde çıkan yangında 7 kişi yaşamını yitirmiş ve 65 hektarlık alan tuzla buz olmuştu. Yangınlarda, itfaiye ekiplerinin yanı sıra cezaevi hükümlüleri de yardımcı oluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here