Ana Sayfa TEKNOLOJİ Bu Defa AKK’nın Kökü Kazınıyor

Bu Defa AKK’nın Kökü Kazınıyor

Yetkililerin Adil Kullanım Kotası kararının ardından ilk hamle Turkcell’den geldi. Turkcell, AKK devrine 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren son veriyor.

0
0
Paylaş

1 Ocak 2019 tarihinden itibaren Adil Kullanım Kotası’nın kaldırılacağı müjdesi verilmişti. Ancak Turkcell kullanıcıları AKK konusunda karamsarlığa kapılmış durumda. Çünkü yeni sistemde ücretlendirmelerin nasıl yapılacağına ilişkin henüz bilgi verilmedi. Üstelik Turkcell’in yeni paketlerle daha yüksek ücretlerle kullanıcılarını intenet sahibi yapabileceği iddiaları gündeme gelmekteydi.

1 Ocak tarihiyle hiçbir koşul ve şart göz önünde bulundurulmaksızın bütün intenetlerde Adil Kullanım Kotası kalkacak. Yeni uygulamanın müjdesini üst düzey siyasi yetkililer vermişti. Ancak yeni tarifelerle ilgili henüz detay paylaşılmadı.

Ek Fiyat ve Hediye Kavramlarına Yer Verilmeyecek

Murat Erkan, vatandaşların merakta kaldığı pek çok konuyla ilgili basın açıklaması yaptı. Erkan, Turkcell’in iki milyondan fazla evde ve işyerinde kullanıldığını dile getirdi. İnsanların dijitalde sınırsız vakit geçirmesini sağlamak adına AKK sınırının kaldırılmasını desteklediklerini aktaran Erkan, ek fiyat iddialarının asılsız olduğunu duyurdu.

Bu konuda insanların kavram karmaşasına sokulmayacağının da altını çizen Erkan, diğer firmaların da bu yola başvurmaması gerektiğini savundu.Erkan, Turkcell’in hiçbir kılıf bulmadan abonesini mutlu etmek için elinden gelenin fazlasını yapacağını vurguladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here