Ana Sayfa DÜNYA Bomba Krizinde 10 Paket Ele Geçirildi

Bomba Krizinde 10 Paket Ele Geçirildi

Amerika Birleşik Devletleri 3 gündür yaşanan bombalı paket hadiseleri sebebiyle uyumuyor. İstihbarat servisleri 72 saatte 10 bombalı paketin ele geçirildiğini açıkladı.

0
0
Paylaş

Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleşecek 6 Kasım ara seçimleri öncesinde şok üstüne şok yaşanıyor. Ülkede Trump karşıtı pek çok isme bombalı paket gönderilmeye çalışılmakta. Geçtiğimiz günlerde ABD eski başkanları Bill Clinton ve Barack Obama’nın evlerine ve CNN’e bombalı paketler gönderilmişti. Ancak gönderilen paketler istihbarat servisinin çalışmasıyla tespit edildi ve tedbirler alındı.

FBI konuyla ilgili çalışmalar yürütürken, bombalı paketlerin kim tarafından gönderildiği halen büyük bir merak konusu. Paketlerin aynı kişiden gönderilip gönderilmediği ise henüz tespit edilememiş durumda.

Hangi İsimlere Bombalı Paket Gönderildi?

ABD eski Başkanları Bill Clinton ve 2016 ABD seçimlerinde Trump’un en büyük rakibi Hill Clinton’a paket gönderilmek istendi. Zaman zaman Trump’a yaptığı sert eleştirilerle gündeme gelen ABD eski Başkanı Barack Obama da krizin ilk isimlerinden. George Soros, Adalet eski Bakanı Eric Hodler, Maxine Waters, John Brennan, Joe Biden ve Robert de Niro paketi alan isimler.

Listede yer alan bütün isimler bir şekilde Trump karşıtı siyasi parti üyesi, parti önderi veya bürokrat olarak karşımıza çıkmakta. Robert de Niro ise Trump’ı ulusal felaket olarak nitelendirmiş dünya yıldızı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here