Ana Sayfa DÜNYA Bab teröristi yakalandı! Büyük saldırının başrolüne operasyon!

Bab teröristi yakalandı! Büyük saldırının başrolüne operasyon!

Dün Suriye'nin kuzey bölgesinde yer alan El Bab ilçesinde bombalı bir araç patlatan ve 30 kişinin ölümüne sebebiyet veren PKK/YPG mensubu terörist bugün gerçekleştirilen bir operasyonla ele geçirildi.

1
0
Paylaş

Suriye’nin kuzeyinde yer alan El Bab kenti dün korkunç bir gün yaşadı. Kentin merkezinde PKK/YPG terör örgütü tarafından gerçekleştirilen bir bombalı saldırı, onlarca kişinin hayatına mal oldu ve çok sayıda kişi yaralandı. Bombalı saldırı bir terör eylemi olarak kentte büyük korku yaratırken, Türk savuma güçleri ve Milli İstihbarat Teşkilatı olaya sebebiyet veren teröristin ele geçirilmesi için acil olarak düğmeye bastı. Bugün gerçekleştirilen kapsamlı operasyon ve incelemeler ise saldırıyı gerçekleştiren teröristin Türk güvenlik güçleri tarafından paket edilmesini sağladı.

MİT ve Milli Savunma Bakanlığı İş Başı Yaptı

El Bab’da dün meydana gelen bombalı saldırıda 18 sivil hayatını kaybetti, 30 kişi ise yaralandı. Yaralı vatandaşların sağlık kontrolleri hastanede devam ederken, bölgede huzurun sağlanması amacıyla devreye giren Türk Milli Savunma Bakanlığı ve Milli İstihbarat Teşkilatı, bölgedeki terörist grupların saldırılarını sonlandırmak için operasyon düzenledi. Bombalı saldırıyı gerçekleştiren PKK/YPG mensubu teröristin tespit edilmesi ve ele geçirilmesi için işbirliği yapan Türk savunma güçleri, bugün operasyon için harekete geçti. Kent merkezindeki otobüs garında gerçekleştirilen bombalı saldırının başrolüne düzenlenen operasyon kısa sürede sonuç verdi ve saldırıyı gerçekleştiren terör örgütü mensubu canlı olarak ele geçirildi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here