Ana Sayfa GÜNDEM Avustralya Kolu Yakayı Ele Verdi

Avustralya Kolu Yakayı Ele Verdi

Avustralya silahlı terör örgütü PKK adına saldırı girişimlerinde bulunduğu tespit edilen bir aile Gaziantep Havalimanı’nda gözaltına alındı. Ailenin, eylemleri organize etmek için geldiği ifade ediliyor.

0
0
Paylaş

Terör örgütü PKK’nın yurtdışı ayağına her geçen gün daha geniş çaplı operasyonlar düzenlenmekte. Türk Silahlı Kuvvetleri örgüte yönelik operasyonları yurtdışına taşımakta, başta Emniyet mensupları olmak üzere diğer güvenlik ekipleri de yurtiçinde göz açtırmamakta. Silahlı terör örgütüne yönelik Gaziantep’te düzenlenen operasyonda büyük bir başarıya imza atıldı.

Şehir dışına kaçmak üzereyken tespit edilen YPG üyesi aile yakayı ele verdi. Güvenlik güçlerinin düzenlediği gözaltı operasyonuyla, PKK adına yurtdışında eylemlerde yer alan aile gözaltına alındı. Yapılan sorgulama işlemi sonrasında da zanlıların örgütsel eylemleri organize etmek adına kentte bulunduğu duyuruldu.

Münbiç Hazırlıkları Başladı

TSK ve ÖSO’nun müşterek düzenlediği yurtdışı operasyonlarının sürdürüleceği ifade ediliyor. ÖSO Münbiç Askeri Konsey Başkanı Adnan Ebu Faysal, Ankara’dan talimat gelmesi halinde PKK’nın 20 günde silinebileceğini aktardı. Faysal, terör örgütü DEAŞ’ın bölgede hendek kazdığını ancak buraların PKK’nın eline geçtiğini paylaştı.

PKK’nın olası bir TSK-ÖSO operasyonu esnasında şehri havaya uçurabileceğini kaydeden Faysal, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözünü hatırlattı. Teröristleri kendi kazdığı çukura gömmek için yemin ettiklerini dile getiren Faysal, Münbiç’in asıl sahiplerine geri döneceğini duyurdu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here