Ana Sayfa DÜNYA Arabistan’da Gözaltı İddiası

Arabistan’da Gözaltı İddiası

2 Ekim tarihinden beri akıbeti sır gibi saklanan muhalif gazeteci Cemal Kaşıkçı için çalışmalar sürüyor. Suudi hükümetine yakın bir gazete İstanbul Başkonsolosluğu’na gelen 15 kişilik timin gözaltına alındığını iddia ediyor.

0
0
Paylaş

Muhalif gazeteci Cemal Kaşıkçı, İstanbul Levent’teki Arabistan Başkonsolosluğu’na geldiği günden beri defaatle aranıyor. Türkiye – Arabistan bu konuda ortak bir çalışma yürüttü ve günlerdir başkonsoloslukta arama çalışmaları sürdürülmekte. Arabistan Başkonsolosluğu’na geldikten sonra bir daha çıkamayan Kaşıkçı’nın öldüğü haberleri yayılmaya başladı.

Kaşıkçı başkonsolosluğa gelmeden yarım saat önce 15 kişilik bir timin geldiği öğrenildi. Suudi Arabistan’tan gelen 15 kişinin Kaşıkçı’yı infaz etmek için buraya geldiği iddia edilmekte. Muhalif yazar içeri girdikten 30 dakika sonra Arabistan’dan uçakla gelen ekibin bölgeden ayrıldığı görülüyor.

Bir gazete ise bugün Arabistan’dan Türkiye’ye gelen ve Kaşıkçı’nın kaybolmasıyla ilişiği olduğu iddia edilen 15 ismin gözaltına alındığını yazdı.

Arabistan, Kaşıkçı İçin Bir Rapor Hazırlıyor

Kaşıkçı olayıyla ilgili sır perdeleri aralanmaya çalışılıyorken, Suudi Arabistan yetkililerinin Kaşıkçı’nın ölmesiyle ilgili bir rapor hazırladığı iddiaları konuşulmakta. Hükümetin hazırlayacağı raporda Kaşıkçı’yı kaçırmak amacıyla bir operasyon düzenlendiği yazacağı söyleniyor. Bu anlamda muhalif yazarın kaçırılması noktasında hükümet onayının olmadığına dikkat çekileceğine ilişkin ifadeler dolaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here