Ana Sayfa EKONOMİ Albayrak, Son Değerlendirmeleri Aktardı

Albayrak, Son Değerlendirmeleri Aktardı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Eylül ayındaki enflasyon rakamları için en kötünün geride kaldığını ve birkaç gün içerisinde enflasyonla mücadele planının açıklanacağı mesajını verdi.

3
0
Paylaş

Hazine ve Maliye Bakanı berat Albayrak, enflasyon oranlarıyla ilgili tahminlerin aşağısında olduğunu ifade etti. Eylül ayı rakamlarının Merkez Bankası tahmininin altında olduğunu kaydeden Albayrak, fırsatçılıkla ilgili sert açıklamalarda bulundu. Fiyat uygulamalarında fırsatçılığın söz konusu olduğunun altını çizen Albayrak, enflasyonla mücadele edileceğini duyurdu. Konuya ilişkin birebir görüşmelerin yapılacağından bahseden Bakan Albayrak, spekülatif durumların meydana gelmekte olduğunu aktardı.

Ekonomideki spekülatif hareketlerin geçici olduğuna değinen Albayrak, en kritik sürecin geride kaldığına değindi. Alo 175’e gelen fırsatçılara yönelik şikayetlerin 22 bini aştığına değinen Albayrak, bu anlamda mücadele edildiğini hatırlattı.

Ekonomi Normalleşme ve İyiye Gitme Eğiliminde

Son birkaç aydaki durumların siyasi durumlardan kaynaklandığına dikkat çeken Albayrak, sürecin iyileşmeye doğru ivme kazandığını söyledi. 2018 ve 2019 yıllarında rasyonel ve gerçekçi adımlarla ekonomik adımların atılacağına değinen Albayrak, ilerleyen günlerde ekonominin pozitif anlamda ilerleme kaydedeceğini paylaştı.

ABD ziyareti esnasında 20 isimle birebir görüşme düzenlediğini aktaran Albayrak, yeni sistemle birlikte atılacak adımlarda geçmişten ders çıkarılacağı vurgusunu yaptı. Operasyonlara güçlü reflekslerin gösterildiğine de dikkat çeken Bakan Albayrak, Türkiye’nin süreçten daha iyi çıkacağının altını çizdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here